تکنولوژی های جدید در ظرفشویی

تکنولوژی های جدید در ظرفشویی

پاشیدن دیواره آب روی ظرف ها

سامسونگ برای شستشوی بهینه ظرف ها و خیس خوردن سریع ظروف از سیستم شستشوی Water Wall استفاده می کند. در این سیستم شستشو از یک پره شستشو که جهت حرکت آن بالا و پایین می باشد و روی آن سوراخ هایی برای پاشیدن آب روی ظرف ها وجود دارد استفاده می شود.

تکنولوژی Sanitize 

این تکنولوژی اغلب در مدل های جدید ماشین های ظرفشویی ها وجود دارد. بالا بودن دما در ماشین های ظرفشویی باعث می شود که فرایند ضدعفونی به همراه شستشوی ظروف انجام گیرد. میکروب ها در دمای بالای 70 درجه سانتی گراد از بین می روند.

قابلیت MultiMotion

قابلیت MultiMotion در ماشین ظرفشویی از یک بازوی شست‌‌وشوی مبتکرانه برای ارائه برنامه‌های سریع‌تر و قدرتمندتر شست‌وشو استفاده می‌کند. این بازوی روباتیکِ پاک‌کننده ترکیبی از عملکرد دایره‌وار با چرخش دوسویه قدرتمند را برای پاشیدن آب در هر سمت و پاکیزگی همراه با درخشش ظرف‌ها، بدون در نظر گرفتن شکل ظرف و موقعیت قرار گرفتن آن در ماشین ظرفشویی، میسر می‌کند. قابلیت MultiMotion در زمان صرفه‌جویی می‌کند و یک برنامه کامل را ظرف ۵۹ دقیقه به اتمام می‌رساند.

تکنولوژی TrueSteam

تکنولوژی TrueSteam در ۳ مرحله به وسیله ذرات بخار بسیار داغ ظروف را شستشو می دهد. بدین صورت که ذرات بخار ابتدا به لکه های چربی روی ظروف چسبیده و سپس دستگاه درجه حرارات را تا نقطه ذوب آنها بالا می برد و سپس با شستشوی کامل ظروف لکه ها از بین می روند. درجه حرارت و فشار بخار آب با سیستم تولید بخار مدیریت می شوند و در نتیجه تمام ذرات غذا، لکه های چربی و حتی آثار به جای مانده از سوختن روغن و غذا از بین می روند. همچنین افراد این امکان را دارند که سیکل شستشوی بخار را تنظیم نموده و از آسیب احتمالی ظروف شکننده جلوگیری نمایند. این ویژگی توسط سیستم دوگانه اسپری بخار (Steam Dual Spray) که دارای دو سری اسپری بخار در بالا و پایین دستگاه است فراهم می شود. لازم به ذکر است این اسپری های بخار به صورت جداگانه نیز عمل می کنند و می توانند ظروف قرار گرفته در هر طبقه را شستشو داده و باعث صرفه جویی در مصرف آب، انرژی و زمان گردند.

نظرات بازدیدکنندگان