ویژگی های برتر تلویزیون 2020

ویژگی های برتر تلویزیون 2020

1) ویژگی هوشمند ThinQ Al در تلویزیون

پلتفرم هوش مصنوعی DeepThinQ شرکت ال جی، به گونه ای طراحی شده است که همانند مغزی برای محصولات عمل کند تا آنها بتوانند نیازهای کاربر را پیش بینی کرده و رفتارهای متفاوتی را بر این اساس از خود بروز دهند. فناوری (ThinQ ) الجی  تکنولوژی است که وسایل هوشمند شما از طریق وای فای (Wi Fi) به هم وصل شده و با هم ارتباط برقرار می کنند .این فناوری، تکنولوژی خارق العاده ای است که در مرکزیت آن هوش مصنوعی معنا یافته است و همین هوش مصنوعی است که شما را قادر می سازد تا از طریق اتصال لوازم هوشمند تان به وای فای عملکرد وسایل خانگیتان را مدیریت کنید. ویژگی Al ThinQ در تلویزونهای جدید بدین گونه است که می‌توانید از طریق کنترل تلویزیون صحبت کرده و از همه مزایا و راحتی فناوری پیشرفته دستیار صوتی بهره ببرید.

تلویزیون‌هایی با کیفیت 8K

تلویزیون‌های 8K در صدر تجربه مشاهده استثنایی سطح جدیدی از راحتی را به لطف وجود فناوری هوش مصنوعی میسر می‌ سازند. منظور از تلویزیون هایی با کیفیت 8K, رزولوشن صفحه نمایش است. در واقع این ابعاد تعداد پیکسل های افقی و عمودی است که صفحه نمایش قادر به نمایش آن هاست.  تلویزیون‌های 8K از پخش آنلاین محتوای 8K با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه پشتیبانی کرده و برای ارائه 8K 60P از طریق HDMI نیز تاییدیه گرفته‌اند. تعداد پیکسل های تلویزیون ۴K بیشتر از پیکسل های تلویزیون Full HD است یا تعداد پیکسل های ۸K بیشتر از تعداد پیکسل های ۴K است. شرکت ال جی تعریف از تصویر را با Contrast Modulation را مناسب می داند و از این رو تلویزیون ۸K که بیشترین CM را داشته باشد به عنوان ۸K واقعی یا True 8K خوانده می شود. تلویزیون ۸K ال جی اولد دارای CM برابر با ۹۰ درصد است و لوگوی CTA 8K UHD بر روی آن زده شده است. این نشان می دهد که در سال ۲۰۲۰ تلویزیون ها با کیفیت و تعابیر و مفاهیمی جدا از سابق وارد بازار می شوند.

Dolby Vision

Dolby Vision نام تجاری یک فرمت ویدیوی 4K HDR است,  یک نوع فرمت از HDR که در کنار HDR10 و HLG و HDR10+ قرار می گیرد. دالبی ویژن به تولیدکننده‌های محتوا امکان می‌دهد تا تنظیمات تصویر را در سطوح بسیار جزئی بهبود دهند. در این ورژن از Dolby Vision تصویری که بر روی صفحه نمایش نشاند داده می شود با رنگ محیط متناسب می شود یعنی در محیط تاریک و روشن روند نمایش تصویر  متفاوت خواهد بود و این تاثیر زیادی در کیفیت تصویر ایجاد خواهد کرد. یکی از ویژگی های فناوری Dolby Vision این است که این تکنولوژی از فراداده ی پویا به جای فراداده استفاده می کند. فراداده در واقع نوعی داده ی اضافی و تعیین کننده ی چگونگی و کیفیت نمایش محتوای اچ دی ار است. فناوری دالبی در هر صحنه و یا در هر فریم برای تنظیم میزان روشنایی و سطح رنگ از فراداده ی پویا و یا پیوسته استفاده می کند. بطور کلی فرمت Dolby Vision طیف رنگ بیشتر و عمق وسیع تری از رنگ ها رو پشتیبانی می کند.

نظرات بازدیدکنندگان