انواع برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی های نسل جدید

انواع برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی های نسل جدید

همانطور که می دانید مدل‌های مختلف ماشین ظرفشویی دارای برنامه‌های شستشوی متنوعی هستند، که اکثر ما از آن بی خبر هستیم و بیشتر ما با داشتن برنامه‌های متنوع از یک برنامه خاص استفاده می‌کنیم. که در واقع با اینکار خود را از امکانات پیشرفته محروم کردیم. بهتر است چند مورد برنامه‌های موجود در ماشین ظرفشویی‌ها را بررسی کنیم.

برنامه شستشوی ECO (شستشوی اقتصادی)

برنامه شستشوی ECO در ماشین ظرفشویی با مصرف آب و انرژی کمتر در مقایسه با دیگر برنامه های شستشوی کار شستشو را با کیفیت مناسب و بالا برای شما انجام خواهد داد. زمان شستشو در این برنامه کمی بیشتر از دیگر برنامه ها می باشد، زمان شستشو در این برنامه 140 دقیقه است و ظرف ها با دمای آب °50 درجه سانتی گراد شسته می شوند. شما می توانید در مواقعی که زمان شستشو در اولویت نیست، از این برنامه استفاده کنید.

برنامه Spray dual (شسشتوی دوگانه با بخار)

دراین برنامه فشار آب فشان‌ها متوسط می‌باشد و در صورت تمایل با کلید  spray میتوان فشار آبفشان‌ها را نیز تغییر داد. در این برنامه نشانگر Half load به صورت پیش فرض روشن می‌باشد، ولی هر دو سبد را شستشو می‌دهد . در این برنامه پیش فرض فشار آب آبفشان‌ها در حالت متوسط می‌باشد. البته شما می‌توانید از برنامه‌های تکمیلی در این برنامه استفاده کنید. در این برنامه یک دور پیش شستشو و یک دور شستشو اصلی همراه با بخار و سه دور آبکشی و خشک کن می‌باشد. در آخر خنک سازی (cool dry) فعال می‌شود.

Intensive program (برنامه‌ی شستشوی پرقدرت)

برخی ماشین‌های ظرفشویی دارای یک برنامه‌ هستند که به طور ویژه برای اقلامی مثل قابلمه و ماهیتابه طراحی شده‌اند تا باقیمانده‌های غذایی که روی آن‌ها پخته یا خشک شده است تمیز کند. این برنامه نسبت به برنامه‌های اصلی دمای بالاتری دارد.

برنامه Half Load

نحوه عملکرد برنامه Half Load به‌گونه‌ای است که پس از فعال سازی، دستگاه شستشو را تنها در سبد بالا و یا سبد پایین متمرکز می‌کند که در این صورت شستشو فقط بر روی یکی از سبدها صورت می‌گیرد. به این ترتیب مدت زمان شستشو و از سوی دیگر مصرف انرژی و مواد شوینده کاهش پیدا می‌کند. برنامه نصف‌شوی می‌تواند با همان کیفیت در شستشوی کامل ظروف شما را تمیز کند. تمامی مراحلی که در شستشوی کامل انجام می‌شود در برنامه half load نیز تکرار خواهد شد تنها تفاوت آن این است که در مدت زمانی کوتاه‌تر این روند انجام می‌گیرد.

برنامه SaniWash ( ضدباکتری)

این استاندارد ماشین‌های ظرفشویی را ملزم می‌کند که یک برنامه‌ی SnaiWash یا ضدباکتری برای پاک کردن ۹۹.۹۹۹ درصد از باکتری‌های ظروف با استفاده از آب دمای ۶۵ درجه سانتی‌گراد (۱۵۰ درجه فارنهایت) داشته باشد. 

برنامه Pre Rinse (پیش شستشو)

برنامه Pre Rinse در حقیقت یک برنامه پیش شستشو و یا آبکشی اولیه می باشد، از این برنامه بهتر است زمانی استفاده کنید که ظروف شما بسیار کثیف باشد یا غذا در آن خشک شده باشد، شما می توانید این برنامه را به ابتدای برنامه شستشوی خود اضافه کنید؛ در این حالت ماشین ظرفشویی قبل از شروع برنامه شستشو ظروف را به مدت 15 دقیقه یک بار آبکشی می کند تا عملکرد شستشو با مواد شوینده به صورت بهینه تری انجام شود، شما از این برنامه به صورت تکی و مجزا نیز می توانید برای شستن میوه و سبزیجات استفاده کنید.

برنامه شستشوی Turbo Speed 20min (برنامه سریع شور 20 دقیقه ای)

با استفاده از برنامه شستشوی Turbo Speed 20 min می توانید ظرف های خود را در کوتاه ترین زمان بشویید، اما دو نکته را در هنگام استفاده از این برنامه فراموش نکنید: اول اینکه از این برنامه برای شستن ظرف های خیلی کثیف استفاده نکنید و دوم اینکه دقت کنید که نباید از قرص ماشین ظرفشویی را در این برنامه مورد استفاده قرار دهید چراکه قرص در این مدت زمان نمی تواند به خوبی حل شود و به همین خاطر پیشنهاد می شود از پودر و یا ژل ماشین ظرفشویی به جای قرص استفاده کنید.

برنامه Night Program (شستشوی شبانه)

برنامه شستشوی Night Program صدا را تا حد چشم گیری کاهش می دهد تا با خیال آسوده در شب بتوانید ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید و ظروف خود را بشویید تا صبح بتوانید آن ها را جا به جا کنید؛ بدون آن که نگران استراحت خانواده خود باشید چراکه در این حالت صدای ماشین ظرفشویی تا حدی کاهش پیدا می کند که در سکوت شب نیز شما متوجه روشن بودن ماشین ظرفشویی خود نخواهید شد و به این صورت لازم نیست ماشین خود را در اوج مصرف برق روشن کنید و می توانید شستن ظروف خود را به ساعات پایانی شب موکول کنید تا برای شما اقتصادی تر نیز باشد.

برنامه CHILD LOCK (قفل کودک)

برای پیشگیری از تغییر تنظیمات، با این کلید می‌توانید تمامی کلید‌های دستگاه را قفل کرده و یا آزاد کنید. حتما دقت داشته باشید که برای فعال شدن قفل کودک باید دستگاه در حین کار باشد و کلید child lock را به مدت 3 ثانیه فشار دهید. با انتخاب این دکمه تمامی عملکردها به غیر از دکمه‌های قفل کودک و  power(روشن و خاموش کردن دستگاه) غیر فعال می‌گردد.
خاموش شدن دستگاه یا از برق کشیدن دستگاه باعث غیر فعال شدن این عملکرد نمی‌شود. باید دستگاه روشن شود و با نگه داشتن کلید child lock قفل کودک را غیر فعال کرد تا بتوان به دستگاه برنامه شستشو داد. زمانی که نمی‌توانید برنامه انتخاب کنید ابتدا، باز بودن درب و سپس قفل کودک را چک نماید.

برنامه Rinse (تکمیلی آبکشی)

این دکمه جهت انتخاب آبکشی اضافی یا آبکشی با آب داغ می‌باشد. اگر می‌خواهید میزان آبکشی یک مرحله بیشتر شود یا دمای آبکشی آخر، با آب داغ که تا 80 درجه می‌رسد امکان پذیر باشد، از این برنامه استفاده کنید. اگر تعداد ظرف‌ها کم است و بعداً اضافه خواهد شد و نمی‌خواهید فعلاً ماشین را روشن کنید، این برنامه را استفاده کنید. برنامه  Rinse +و برنامه Extra hot  توسط این دکمه انتخاب می‌شود .

نظرات بازدیدکنندگان