چگونه به افزایش طول عمر لباسشویی کمک کنیم

چگونه به افزایش طول عمر لباسشویی کمک کنیم

جدا کردن لباس های سفید از لباس های دیگر

 استفاده صحیح از ماشین لباسشویی به آسانی که تصور می‌کنید نیست. اگر درجه آب یا دکمه شست‌وشو را درست انتخاب نکنید ممکن است لباس‌ها آسیب ببینند. یا اگر لباس‌های سفید را از رنگی جدا نکنید، ممکن است پس از شست‌وشو با صحنه‌ همچون رنگی شدن لباس‌های سفید و روشن روبه‌رو شوید. این رنگی شدن را به راحتی نمی‌توان از بین برد، حتی محلول سفیدکننده هم در چنین مواقعی کارساز نیست. لباس های سفید خیلی زود در درجه حرارت بالای آب، تحت تاثیر جذب رنگ قرار می گیرند. حالا اگر لباس های رنگی استحکام رنگ را نداشته باشند، رنگ آنها بر روی لباس های سفید می نشیند و وموجب ایجاد لکه چرکی و کثیف شدن لباس های سفید می شود بنابراین ترجیح داده می شود همیشه لباس های سفید را به صورت جداگانه مورد شستشو قرار داد.

تمیز کردن ماشین لباسشویی با دهان شویه

برای اینکه ماشین لباسشویی همیشه درست و کامل کار کند باید دایما آن را تمیز و ضدعفونی کنید. ماشین لباسشویی هم مانند ماشین های ظرفشویی و دیگر وسایل خانگی کثیف شده و جرم بر می دارد.  در مناطقی که آب آن از املاح معدنی زیادی برخوردار است یا به عبارتی آب دارای درجه سختی زیاد است، املاح معدنی موجود در آب می توانند کلسیم و منزیم و سایر عناصری باشند که انحلال مواد شوینده را کاهش دهند. بدنه ماشین لباسشویی و لوله های ورودی و خروجی آب، رسوب گرفته و در جریان آب و مکانیزم پمپ آب مشکل ایجاد می شود. برای تمیز کردن ماشین لباسشویی ، می توانید یک فنجان دهان شویه را داخل ماشین لباسشویی بریزید و سپس ماشین لباسشویی را روشن کنید و اجازه دهید چند دور بچرخد. آنتی سپتیک( antiseptic) که یک ضد عفونی کننده قوی می باشد ، می تواند باعث تمیزی و میکروب زدایی ماشین لباسشویی شود.

کنترل شلنگ ورودی آب

در ماشین لباسشویی یک شیر تعبیه شده که میزان آب ورودی به ماشین لباس شویی را کنترل می کند. جمع شدن مواد زائد در این شیر زمان پر شدن ماشین لباسشویی از آب را بیشتر می کند. در این صورت برای تمیز کردن آن می توانید آب ورودی را قطع کنید و کابل برق را بکشید، سپس در پشتی ماشین لباسشویی را باز کنید و این شیر را به آرامی باز نمایید. با چند ضربه یا شستشو مواد زائد جمع شده خارج می شوند.

نظرات بازدیدکنندگان