تلویزیون سونی

تلویزیون سونی

تلویزیون های سونی در سال 2019، نما ها و ویژگی های هوشمند!

با توجه به تجربه ای که در مورد تلویزیون های سونی داریم باید بگوییم که تلویزیون های سونی معمولا گزینه ای ایمن برای انتخاب می باشند. کیفیت تصویر و وضوح این تلویزیون ها بسیار عالی است. در واقع، کیفیت این تلویزیون ها از حد معمول بیشتر است. مدل های ارزان تلویزیون های سونی بسیار رقابتی نیستند اما محصولات متوسط و پیشرفته آن در میان بهترین ها هستند که البته قیمت این محصولات کمی بالا است.

سونی در مقایسه با برند های دیگر

کیفیت تلویزیون های سونی قابل رقابت با محصولات دیگر مانند سامسونگ و ال جی می باشد. تفاوت اصلی بین تلویزیون های سونی و سامسونگ در کیفیت ساخت فیزیکی آنها معمولا برای مدل های پیشرفته می شود که می توان گفت سامسونگ در این زمینه تا حدودی بهتر از سونی عمل کرده است. تلویزیون های سونی معمولا دارای کیفیت تصویر بهتری از تلویزیون های ال جی هستند. حتی مدل های IPS سونی که از پنل هایی مشابه ال جی استفاده می کنند نیز کیفیتی بهتر و وضوح بالاتر دارند.

در کل، به ندرت پیش می آید که از خرید تلویزیون سونی پشیمان شویم. محصولات ارزان و سطح ابتدایی سونی خیلی عالی نیستند اما مدل های دارای برند Bravia از این تلویزیون ها (با نام مدل XBR) گزینه هایی عالی هستند. پلتفرم هوشمند تلویزیون آندروید آنها بهترین نیست اما بد هم نیست. این نوع تلویزیون های سونی در مقایسه با تلویزیون های برند های رقیب کمی گران تر می باشند اما معمولا بسیار تلویزیون های خوب و با کیفیتی می باشند.

بهترین تلویزیون های هوشمند سونی

یکی از بهترین تلویزیون های سونی Sony A9F OLED می باشد. مانند همه تلویزیون های OLED، کیفیت تصویر آن بسیار بالاست و وضوح و طیف رنگ در آن بسیار عالی می باشد. در این مدل بر خلاف تلویزیون های قدیمی تر سونی، هر چهار پورت HDMI پهنای باند کامل HDMI نسل دوم را پشتیبانی می کنند. OLED های ال جی از چنین قابلیتی برخوردار نیستند، هرچند که این ویژگی برای بسیاری از مردم اهمیت چندانی ندارد. متاسفانه همه تلویزیون های OLED از جمله مدل مورد بحث در اینجا، ریسک ماندگاری تصویر به طور موقتی و یا حتی همیشگی وجود دارد. البته با توجه به وجود محتوای متنوع کافی باید گفت که این مسئله برای بسیاری اهمیت ندارد.

بهترین تلویزیون های فور کی سونی

اگر اشکال گفته شده در مورد Sony A9F OLED شما را نگران می کند، Sony X950G بهترین جایگزین می باشد و آزمایش خود را پس داده است. این مدل یک تلویزیون فور کی (4K) بی نظیر می باشد که دارای شفافیت و صحت عالی می باشد و مدیریت حرکتی عالی دارد. مانند A9F، این مدل نیز از HDMI 2.1 پشتیبانی نمی کند اما از eARC پشتیبانی می کند که در صورت داشتن سیستم صوتی خوب و یا در صورتی که در فکر ارتقا باشید، بسیار عالی می باشد. این تلویزیون در سایز های 55 تا 85 اینچ موجود است اما اندازه های بزرگتر 75 و 85 کمی متفاوت هستند. آنها از یک پنل VA مرکب با یک فیلتر زاویه دید گسترده استفاده می کنند. اگرچه ما این مدل ها را شخصا تست نکرده ایم اما به نظر می رسد که نسبت کنتراست بدتر و زوایای دید بهتری داشته باشند.

بهترین و ارزان ترین تلویزیون فور کی سونی

اگر در جستجوی یک تلویزیون فور کی ارزان و مناسب سونی هستید، X750F از بهترین ها می باشد. آن دارای زوایای دید گسترده بسیار خوب می باشد اما متاسفانه در یک اتاق تاریک چندان خوب به نظر نمی رسد. بر خلاف مدل های گران تر، این نوع تلویزیون فاقد طیف رنگ گسترده می باشد و قابلیت های HDR آن محدود می باشد. کیفیت حرکت خوب است اما این تلویزیون فاقد قابلیت های پردازش تصویر پیشرفته مانند حذف مناسب حرکت های نامنظم می باشد. در کل می توان گفت که این تلویزیون برای برنامه های تلویزیونی، ورزش و بازی های ویدیویی به دلیل تاخیر ورودی پایین مناسب می باشد.

مدل های سونی

مدل های تلویزیونی سونی متنوع ترین نیستند. تمرکز تلویزیون های سونی بیشتر بر مدل های متوسط و پیشرفته می باشد. آنها تلویزیون های ارزان قیمتی هم ارائه داده اند که خیلی خوب از آب درنیامده اند. این مدل های ارزان معمولا با KDL شروع می شوند. بقیه مدل های مجموعه سونی با XBR شروع می شوند. رقم های اول در کد مربوط به سایز هستند و سه رقم آخر مدل هستند. هرچه رقم مدل بالاتر باشد، مدل گران تر نیز خواهد بود. به عنوان مثال، XBR55X900F یک مدل پیشرفته 55 اینچی سال 2018 می باشد، در حالی که KDL32W600D یک مدل ارزان 32 اینچی سال 2016 می باشد.

ویژگی های هوشمند سونی

اگر از گوشی اندروید یا تبلت استفاده کرده باشید، پلتفرم تلویزیون اندروید سونی کاملا برای شما آشنا خواهد بود. این تلویزیون اگرچه کارآمدترین نیست اما سریع ترین می باشد و دارای ویژگی های متنوعی است و تعاملی بسیار خوب را با ابزار های موبایل فراهم می کند. این باعث می شود که دسترسی به محتوا بسیار سریعتر انجام شود. در حالی که خود سطح کاربری زیاد تغییر نکرده است اما عملکرد آن در خلال سال ها بهبود پیدا کرده است و مشکلات قبل موجود نیستند.

مدل های جدید به اندروید 8 به روز شده اند و با نام Android Oreo شناخته شده اند. این سطح کاربری بسیار سریعتر از قبل است و استفاده از آن نیز آسان می باشد. اگرچه رونمایی این مدل ها به تدریج صورت می گیرد و تعدادی از مدل های 2019 هنوز به روز رسانی نشده اند.

سطح کاربری این تلویزیون ها بسیار مناسب و کاربر پسند می باشند. در اینجا، سطح کاربری به ردیف های متعددی تقسیم شده و هر ردیف ارائه دهنده محتوا از اپلیکیشن های مختلف می باشد. این ردیف ها را می توان با توجه به سلیقه خود سفارشی کرد و یا حتی آنها را کاملا حذف کرد. سطح کاربری مورد بحث تفننی نیست و بنابراین بسیار ساده می توان از آن استفاده کرد.

نتیجه گیری

اگرچه مدل های تلویزیون های سونی ارزان ترین نیستند اما باید گفت که تلویزیون هایی عالی و بسیار با کیفیت هستند. این تلویزیون ها معمولا چند منظوره هستند و همین امر، آنها را برای بسیاری از افراد مناسب می سازد. ویژگی های هوشمند سونی را نمی توان کاربر پسند ترین نامید اما در کل این ویژگی ها از حد متوسط فراتر می باشند. در کل می توان گفت که خرید این تلویزیون ها خریدی امن است و جای تعجب است اگر کسی از خرید آنها احساس پشیمانی کند.

نظرات بازدیدکنندگان